Warto wiedzieć

Zabezpieczenia materialne dla osób starszych-idwrócona hipotek, umowa o opiekę

Zabezpieczenia materialne dla osób starszych – odwrócona hipoteka, umowa o opiekę. dodano: 23.11.2011 Odwrócona hipoteka jest to narzędzie finansowe opracowane jako forma pomocy finansowej dla o... więcej»

Prawa lokatorów znowelizowane przepisy

Obowiązują już znowelizowane przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów oraz Kodeksu postepowania cywilnego Dodano: 17/11/2011 16 listopada 2011r weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o... więcej»

Rynek nieruchomości ceny mieszkań

  Na rynku mieszkaniowym zapowiada się wyhamowanie spadku cen Wygląda na to, że ceny mieszkań osiągnęły swój najniższy od sześciu lat pułap. W ciągu 2013 roku prawdopodobne jest odwrócenie trendu – zahamowanie spadku cen w wyniku wzrostu popytu i malejącej podaży. Bieżący rok powinien być więc czasem mo... więcej»

Wielka płyta-spada popularność

Spadła popularność wielkiej płyty Co trzecie mieszkanie używane sprzedane w dużym mieście mieściło się w bloku z wielkiej płyty, a niespełna co drugie w kamienicy – wynika z danych Home Broker za ostatnie trzy miesiące. Tym samym betonowe bloki oddały palmę pierwszeństwa budynkom z cegły. Wciąż najmniej popularny... więcej»

Mieszkania dla Młodych...

Mieszkanie dla Młodych: Są zmiany w projekcie ustawy, kto na nich zyska? skomentuj Program Mieszkanie dla Młodych ma być bliższy rzeczywistości... więcej»

Koniec z pozwoleniem na budowe domu

  Prawo   Więcej na temat: budowa domu   Koniec z pozwoleniem na budowę domu, ale sąsiada będziemy musieli poinformować Wkrótce budowa domu jednorodzinnego możliwa będzie bez pozwolenia na budowę. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął wł... więcej»

Sprzedaż nieruchomosci ze spadku

 Prawo Sprzedaż nieruchomości ze spadku po pięciu latach od jego nabycia nie podlega PIT Przy sprzedaży odziedziczonego gospodarstwa rolnego liczy się data nabycia spadku, a nie dokonania jego działu – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Sk... więcej»

Nowelizacja rekomendacji "S"

Finanse Nowelizacja rekomendacji „S” może podnieść zdolność kredytową Nabywcy mieszkań w przyszłym roku będą mogli od banków pożyczyć więcej – taki efekt może przynieść wydłużenie do 30 lat maksymalnego okresu kredytowania branego pod uwagę przy badaniu zdolności. Aby pożyczyć pieniądze... więcej»

Najem okazjonalny

Czy najem okazjonalny może być okazją? 2012-10-09 | PFRN Najem, w założeniu stanowi elastyczną formę zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. Od momentu gdy rynek nieruchomości został uwolniony spod państwowej reglamentacji, wzrosła (i rośnie nadal) liczba mieszkań, które nie muszą zaspokajać osobistych potrzeb właścicieli, a ... więcej»

Czy warto remontować mieszkanie do sprzedaży

Czy warto remontować mieszkanie do sprzedaży? Przede wszystkim warto starannie przygotować mieszkanie do sprzedaży, to znaczy dobrze wysprzątać, wyczyścić i odświeżyć, a głównie – naprawić takie urządzenia jak krany, spłuczkę. Klamki, okna i drzwi. Szczególnie dotyczy to mieszkań starszych i tańszych, gdzie cz... więcej»

Księga wieczysta i akt własności, czy wystarczy do sprzedaży nieruchomości.

Księga wieczysta i akt własności może nie wystarczyć… Kupując działkę rolną a wiele z nich nie ma jeszcze ksiąg wieczystych i wtedy możemy się spotkać z aktem własności ziemi, które były wydawane do początku lat 80-tych przed zakupem, dobrze jest dokładnie sprawdzić, kto jest rzeczywistym właścicielem. Chodzi do... więcej»

O czym informuje księga wieczysta

O czym informuje księga wieczysta W Polsce ustrój ksiąg wieczystych reguluje ustawa o księgach wieczystych i hipotece, zaś kwestie szczegółowe – rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych i zbiorów dokumentów. Postępowanie w sprawach dotyczących ksiąg wieczystych re... więcej»

Zyski z najmu mieszkań !

Zyski z wynajmu mieszkań są wyższe niż z lokat czy obligacji. W skali roku to ok. 4 proc. - wyliczają eksperci. – W dalszym ciągu mamy do czynienia ze spadającym oprocentowaniem lokat, malejącą inflacją, a co za tym idzie - ze słabnącą atrakcyjnością obligacji – mówi Agnieszka Grotkowska, dyrektor ds.&n... więcej»

Odwrócony kredyt hipoteczny

Odwrócony kredyt hipoteczny bez ograniczenia wiekowego   Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, przedłożone przez ministra finansów. Zgodnie z założeniami, projektowane przepisy adresowane są do osób starszych, a przygotowane rozwiązania zabezpiecz... więcej»

Podwyżka czynszu najmu, o czym należy pamietać

27 stycznia 2017 Podwyżka czynszu: o czym należy pamiętać? Wynajmujący swoje mieszkanie lokatorowi ma prawo do podwyższenia czynszu – to oczywiste. Nie może jednak zapomnieć przy tym o przepisach, które określają m.in. wysokość podwyżek oraz częstotliwość ich wprowadzania.   W przypadku długoterminowego wynajm... więcej»